ההליך הגישור

הליך גישור הפך בשנים האחרונות לאלטרנטיבה יעילה ומומלצת ביותר לניהול הליך גירושין או פירוד מסורתי ומייגע, המלווה פעמים רבות גם במאבקים וברגשות שליליים, בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. גישור הוא היום הדרך הקלה והמומלצת ביותר אל הסכם גירושין או פירוד המבוסס על הבנה, הקשבה ומשא ומתן.

 

גישור, בניגוד להליך המשפטי הרגיל, מבוסס על שיתוף פעולה המאפשר לבני הזוג להגיע אל הסכם גירושין או פירוד המקובל על שני הצדדים ולהיפרד זה מזו בכבוד וללא מריבות ומטענים רגשיים מיותרים. גישור הוא הליך שפניו לקראת העתיד, וככזה הוא איננו מתייחס לטעויות או לאכזבות העבר ואיננו מבוסס על האשמות הדדיות. מטרתו של הליך גישור בתחום דיני המשפחה והגירושין היא לנהל דיאלוג ומשא ומתן בין בני הזוג בהנחיית מגשר מקצועי כדי לסיים את הקשר בצורה מכובדת ועם הסכם גירושין או פירוד ראוי והוגן, וללא צורך במלחמות מיותרות בבתי המשפט. במהלך הליך גישור נפגשים בני הזוג באווירה נינוחה, כאשר תפקידו של המגשר הוא לעזור להם לפתור את המחלוקות ביניהם, להגדיר בבירור את כוונותיהם ואת רצונותיהם ולהשאיר מאחוריהם את הכעסים ולעיתים גם את רגשות הנקם. באמצעות הליך גישור ניתן לנהל דיאלוג רציונאלי ולעצב הסכם גירושין או פירוד שלא יקפח איש מהצדדים.

 

גישור הוא הליך יעיל ביותר לפתרון חילוקי דעות שונים בנושאים הנובעים ו/או הכרוכים בגירושין או בפירוד: חלוקת הרכוש המשותף, משמורת ילדים, תשלום מזונות, הוצאות מיוחדות או כל נושא אחר הקשור להסכם גירושין או פירוד. הסכם גירושין או פירוד הוא מסמך משפטי ההופך לתקף לאחר אישורו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. בסוף תהליך הגישור ולאחר השגת הסכמות משותפות, מנוסח הסכם גירושין או פירוד, כאשר תהליך אישורו לאחר מכן הוא מהיר ופשוט ביותר. נוסף לכתיבת הסכם גירושין או פירוד בעת הפרידה, ניתן להסתייע בהליך גישור גם כדי ליישב חילוקי דעות המתעוררים במהלך חיי השגרה ולקבל החלטות שונות הקשורות לילדים. כמו כן, מסייע הליך גישור לבני זוג להתמודד בצורה נכונה ובריאה יותר עם הרגשות המתלווים לפרידה ולצאת מחוזקים לקראת עתיד חדש וטוב יותר.

לתיאום פגישה

 03-5610313

שם *
טלפון *
דוא"ל *
Powered by Artvision | Truppo Websites